Na początku tygodnia Apple udostępniło iOS 16.4 Release Candidate. Oprogramowanie skrywało wzmianki o słuchawkach Beats Studio Buds+ i niewydanym modelu AirPods i etui ładującym. Ming Chi Kuo wierzy, że to AirPods Pro 2 z etui wyposażonym w USB C.
Słuchawki dostrzeżone w niedostępnym oprogramowaniu i etui to według analityka obecnie dostępny model Pro. Z drugiej strony fani marki nie widzą logicznego posunięcia w dodawaniu nowych numerów modelowych. Warto dodać, że obecnie mogą to być jedyne słuchawki z USB C, inne modele nie zostaną zaktualizowane o nowy port.
Apple planuje w tym roku mocne przejście na USB typu C, nawet iPhone’y je otrzymają. Podobnie będzie z większością akcesoriów sprzedawanych przez Amerykanów.

Kuo w przeszłości informował o pojawieniu się nowego portu w bezprzewodowych słuchawkach “jabłkarzy”, to samo mówił o iPhone’ach i akcesoriach. Pierwszymi mają być Magic Keyboard, Trackpad, Mouse i powerbank łączący się ze smartfonem za pomocą MagSafe.
Zmiana portu jest podyktowana najnowszą legislacją Unii Europejskiej. Według wprowadzonych zasad, producenci urządzeń mobilnych i nie tylko muszą je wyposażyć w USB C, mają na to czas do 28 Grudnia 2024 roku.
Źródło: 9to5mac.com