Zarządzanie zawartością smartfonów z Androidem w macOS było problematyczne od zawsze. Nawet teraz nie da się normalnie wejść w urządzenie i skopiować odpowiednie pliki, w takich chwilach trzeba się posiłkować dodatkową aplikacją. Jedną z nich jest AnyDroid i wywiązuje się ze swojego zadania nadzwyczaj dobrze.
Aplikacja ma przejrzysty interfejs, z którego można wybrać określone zadanie do wykonania po podłączeniu smartfonu z Androidem. Zarządzanie urządzeniem sprowadza się do wyboru danej zakładki i rozpoczęciu operacji.

Program na macOS to jedno, bo jego mobilna wersja zainstaluje się na podłączonym smartfonie z Androidem (Pixel 6 w moim przypadku). Aplikacja jest wymagana do bezproblemowej komunikacji z wersją desktopową.
Interfejs mocno przypomina edycję dla komputerów i jest podzielony na dwie części. Pierwsza jest powiązana z połączeniem, a druga to eksplorator plików. Pokazuje wolne miejsce i dane na podstawie kategorii podobnych z większego programu.
Przenoszenie plików jest banalnie proste, można je też usunąć, jeśli nie są potrzebne. Z zainstalowanymi aplikacjami też można to zrobić, ale tu pojawia się drobny problem. Po zaznaczeniu i kliknięciu Usuń, trzeba zatwierdzić operację na podłączonym do MacBooka smartfonie. Spodziewałem się rozwiązania z iMazing, gdzie usunięcie aplikacji nie wymaga zatwierdzenia.




AnyDroid jest też w stanie przenieść dane z Androida na iOS lub na kolejnego smartfona z Androidem. Można wybrać dane do przeniesienia w obydwu przypadkach, a ich kopiowanie z urządzenia na urządzenie nie trwa długo.
Można też przenieść bibliotekę iTunes, kopię zapasową wykonaną przez ten program i podobnie jest z iCloud. Dzięki temu jest szansa, że wszystkie potrzebne pliki znajdą się na innym urządzeniu niż iPhone lub iPad.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pliki z Pixela 6 przenieść na MacBooka, wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę, a później typ plików do eksportu. To kolejna operacja przebiegająca szybko, dzięki niej można skopiować zdjęcia zrobione innym smartfonem, a później umieścić je w aplikacji Zdjęcia.
AnyDroid to bardzo przydatna aplikacja w szczególności, gdy decydujecie się na MacBooka, ale używacie smartfona z Androidem i nie myślicie o przesiadce na iPhone’a.



Program pomoże wam zarządzać danymi na smartfonie lub MacBooku, spokojnie przeniesiecie ulubioną muzykę lub dane z kopii zapasowej, jeśli wcześniej ją zrobiliście.
Interfejs jest prosty i przejrzysty, łatwo się w nim odnaleźć, a to ważne, bo dobrze mieć wszystko pod ręką. To samo można powiedzieć o wersji mobilnej, choć myślałem, że można ją pobrać ze sklepu Play, ale się pomyliłem.
Aplikację kupicie tutaj.