Używacie chekra1n na urządzeniu z układem A11? Do tej pory nie można używać kodu blokady i Touch ID lub Face ID po wykonaniu Jailbreak, ale to się niebawem zmieni.
Do tej pory jedynym obejściem problemu była instalacja wtyczki lockdown beta. Po instalacji można było ustawić kod blokady, ale nowszy projekt ma wyjść poza te ramy.
checkl0ck uruchomi Face ID i Touch ID na każdym urządzeniu z układem A11 mającym iOS 14. Dotyczy to głównie iPhone’a 8, 8 Plus i X w stanie Jailbreak. Po ponownym uruchomieniu funkcja zostanie wyłączona i będziecie musieli wprowadzić urządzenie w ten stan odnowa, a potem włączyć wtyczkę jeszcze raz.
Odblokowanie urządzenia to nie jedyna funkcja, dojdzie logowanie w aplikacjach, używanie autouzupełniania w Safari, ale nie wiadomo nic na temat współpracy z Apple Pay.
Autor nie podał daty premiery wtyczki, ale wiemy, że pojawi się w repozytorium Havoc i będzie płatna. checkl0ck ma kosztować 3 dolary, a lockdown beta jest obecnie dostępny za 0,99 dolara. To nie wiele za przywrócenie kodu blokady, ale nadchodząca wtyczka zrobi więcej.
Źródło: iDownloadBlog.com