Qualcomm pracuje nad procesorami z serii Nuvia. Pierwsze komputery z Windows otrzymają je w przyszłym roku, a to spore opóźnienie w porównaniu z podobnymi układami opracowanymi przez Apple.
W listopadzie ubiegłego roku producent twierdził, że potrzebuje 9 miesięcy na wydanie. Testy miały się odbyć w tym roku, a sprzęt z układem na pokładzie zadebiutowałby na początku 2023. CEO Qualcomm poinformował, że wszystko jest na dobrej drodze, ale premiera się opóźni i procesory zadebiutują dopiero pod koniec przyszłego.
Nuvia została wykupiona przez Qualcomm za 14 miliardów dolarów w 2021 roku. Warto nadmienić, że w firmie pracują osoby odpowiedzialne za projektowanie układów dla Apple, to ich byli pracownicy.
Początkowo procesory miały się pojawić chwilę po jednostkach M1 w MacBooku Pro. Apple niebawem przestanie produkować ten układ, a w przyszłym roku pojawi się M3, a w tym M2.
Źródło: AppleInsider.com