Apple parę tygodni temu udostępniło kolejne wersje systemów operacyjnych dla swoich produktów. Były w fazie testowej, a niedawno pojawiły się wersje Release Candidate. Czy pojawiło się w nich coś nowego?
iOS 15.5 i iPadOS 15.5
To pomniejsza aktualizacja, więc nie spodziewajcie się natłoku nowych funkcji. Główne nowości to:
- możliwość wysyłania i odbierania pieniędzy z aplikacji Portfel, używając Apple Cash
- Podcasty mają limit przechowywanych nagrań w pamięci urządzenia
- naprawiono problem z wł./wył. automatyzacji w aplikacji Dom ze względu na wchodzenie do domu lub jego opuszczenie

Pamiętajcie, że niektóre z wymienionych funkcji nie są wszędzie dostępne.
watchOS 8.6
Aktualizacja jest dostępna wyłącznie w formie OTA. Proces aktualizacji zawsze wygląda tak samo, czyli naładowany do 50% zegarek musi być na ładowarce i blisko iPhone’a.
Po aktualizacji ECG zacznie działać dla użytkowników zegarka w Meksyku.
tvOS 15.5
Wersję 15.5 można zainstalować po pobraniu profilu aktualizacyjnego za pomocą Xcode. Większość aktualizacji nie dodaje nowych funkcji i skupia się na poprawkach wydajności.
Apple nie udostępnia wykazu zmian dla tvOS, więc ciężko stwierdzić, jakie zmiany zaszły w oprogramowaniu.
macOS 12.4 Monterey
Najnowszą wersję systemu pobierzecie z portalu deweloperskiego Apple lub bezpośrednio na komputer, mając zainstalowany profil upoważniający do testów.
Jeśli macie Studio Display z oprogramowaniem 15.5, zauważycie poprawę w jakości wideo z przedniej kamery. Zmianom uległa aplikacja Pocasty, teraz przechowuje określoną ilość nagrań, a starsze usuwa automatycznie.
Źródło: macrumors.com