UGREEN słynie ze świetnych akcesoriów dla urządzeń mobilnych i nie tylko. Ma w swojej ofercie dużo wieloportowych ładowarek i dziś przyjrzymy się jednej z nich.
Wykonanie
Ładowarka Nexode Desktop ma kształt kwadratu, choć każdy z boków jest zaokrąglony. Z przodu umieszczono porty USB C (3) i A. Z tyłu jest dwużyłowe wejście na kabel zasilający, wchodzący w skład zestawu.




Dominuje ciemna kolorystyka, więc Nexode nie rzuca się przesadnie w oczy i jest minimalistycznym gadżetem. W górnej części wstawiono logotyp, który nieco pokrywa się z częściowym kolorem. Na dole są cztery nóżki, dzięki nim ładowarka “siedzi” wyżej i spód nie jest narażony na zadrapania lub zarysowania.
Wykonano ją w technologii GaN, dzięki temu jest mniejsza w porównaniu ze starszymi konstrukcjami, ale porty z przodu mi nie pasują. Dlaczego? Mając ją na biurku, kable są widoczne, a gdyby wejścia były z tyłu, byłyby lepiej zakamuflowane.



Drugą bolączką związaną z rozstawieniem portów jest to, że kable mogą się lekko owinąć wokół Nexode, co nie wygląda estetycznie i naraża kabel (w niskim stopniu) na uszkodzenie.
Ładowanie
Cztery porty ładujące wystarczą, choć dla niektórych może być ich za dużo. Pierwsze (2) służą do ładowania mocniejszego sprzętu takiego, jak laptopy i smartfony obsługujące szybkie ładowanie, dochodzące do 100W. Trzeci port nada się do większości urządzeń Apple, a USB A do sprzętu wykorzystującego Qualcomm Quick Charge.

Przed użytkowaniem warto się zapoznać z diagramem wyjaśniającym działanie po podpięciu więcej niż jednego kabla.
Często ładuje wiele urządzeń jednocześnie, Nexode sprawdza się w tym prawie idealnie. Powód jest dziwny, bo UGREEN ma własne podejście do rozdzielania mocy. Jeśli ładuję iPhone’a i podłączę kabel z ładowarką dla Apple Watch, ale zegarek nie jest na niej, Nexode zmniejszy moc ładowania smartfona.

W dłuższej perspektywie może mieć to negatywny (częściowo) wpływ, bo trzeba pamiętać, gdzie się podłącza dany smartfon, zegarek, słuchawki czy laptopa do naładowania. W takiej sytuacji najlepiej zostawić większość do naładowania przez noc.
Podsumowanie
Seria ładowarek Nexode ma wielu reprezentantów, ale ten model nie zachwyca. Pewnie, ma cztery porty ładujące, ale co z tego, skoro wystarczy podłączyć dodatkowy kabel i nawet jedno urządzenie zacznie ładować się dłużej.
Brak indukcji mógłbym przemilczeć, ale są tańsze ładowarki, które ją mają i działa bardzo dobrze, nawet w trakcie ładowania kablem.
Ostatnim problemem jest rozmieszczenie portów, kable mogą się plątać, a to nie wygląda najlepiej na biurku.
Cena Nexode Desktop nie należy do najniższych i sprzęt oceniam na dostatecznie dobry. Gdyby nie opisane mankamenty, mielibyśmy świetną ładowarkę.