Wygląda na to, że Apple będzie wymagało umówienia wizyty w sklepie, jeśli będziecie zainteresowani zakupem Vision Pro w przyszłym roku. Korporacja przyjęła podobną strategię, gdy chciało się kupić ich pierwszy zegarek.
W sklepach stacjonarnych będą specjalne miejsca, gdzie będzie można wypróbować gogle kosztujące 3500$, gdy te trafią do sprzedaży na początku 2024 w Stanach Zjednoczonych. Pracownicy mają używać niestandardowych narzędzi, żeby Vision Pro pasowały do twarzy każdego zainteresowanego wypróbowaniem gogli.
Bloomberg rzucił nieco światła na dostępność i proces zakupu. Vision Pro będą dostępne we wszystkich sklepach stacjonarnych na terenie USA, ale tylko w wybranych będzie można je wypróbować.

Źródła bliskie redakcji twierdzą, że będzie to najbardziej złożony proces wprowadzenia produktu do sprzedaży. Rozpoczynając od łańcucha dostaw, a kończąc na specjalistycznych kursach dla pracowników Apple Store. Przez to Amerykanie nie zamierzają sprzedawać ich poza swoimi sklepami, to ma nastąpić dopiero w 2025 roku. W wybranych sklepach będzie jedna lub dwie wersje demonstracyjne, biorąc pod uwagę wysokie koszty produkcji.
Umówienie się pod odbiór będzie konieczne, dzięki temu Apple z łatwością poradzi sobie z problemami związanymi z przymiarką Vision Pro. Przy okazji padnie pytanie o posiadanie soczewek. Miłym dodatkiem będzie aplikacja na iOS, pozwalająca “sparować” rozmiar twarzy do gogli.
Początkowo Vision Pro będą dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, a pod koniec przyszłego roku trafią do Wielkiej Brytanii i Kanady. Reszta krajów musi czekać dłużej, ale wiadomo, że pojawi się we Francji, Niemczech, Australii, Chinach, Hong Kongu, Japonii i Korei.
Źródło: CultofMac.com